Zadzwoń do nas!

wylewki Kraków

W związku z otrzymywaniem coraz większej liczby zapytań dotyczących możliwości wykonania wylewek w Krakowie i okolicach, postanowiliśmy rozszerzyć obszar działalności i oficjalnie dodać miasto Kraków wraz z okolicznymi miejscowościami do obszaru wykonywania przez nas wylewek maszynowych.

Kraków jako Stołeczne Królewskie miasto mieszczące w swoich obszarach prawie milion mieszkańców, z dużą bazą firm oraz uczelni wyższych jak np Akademia Górniczo-Hutnicza, Uniwersytet Ekonomiczny, Uniwersytet Rolniczy, Uniwersytet Pedagogiczny itd., prężnie się rozwija. Jego mieszkańcy budują domy jednorodzinne w boszarach przylegających tj. Wrząsowice, Świątniki, Zielonki, Nowa Huta itp.

To właśnie duży rozwój przekłada się na dużą liczbę zapytań o wykonanie wylewek maszynowych zarówno betonowych jak i anhydrytowych.

Bez względu na to czy wykonujemy wylewki maszynowe w domach jednorodzinnych czy w budynkach gospodarczych lub biurowych, zawsze prowadzimy rozmowę o dwóch rodzajach wylewek. Są nimi wylewki betonowe oraz anhydrytowe. Ich opis i właściwości przedstawiamy poniżej:

Wylewki maszynowe Kraków

"Wylewki maszynowe" to chyba najpopularniejsza forma określenia wylewek betonowych wykonanych przy użyciu maszyny o nazwie mixokret. Mixokret ma za zadanie odpowiednie wymieszanie skłądników zaprawy oraz przetransportowanie jej na niekiedy dosyć duże odległości przy użyciu specjalnych węży. Operator wykonujący wylewkę mixokretem podaje do niego skłądniki o odpowiedniej ilości, a miksokret je miesza.

Do wykonania wylewki betonowej potrzebnymi składnikami są: cement, piasek, specjalny żwir oraz woda. Po odpowiednim wymieszaniu wylewki, operator może włączyć transport poprzez węże. W zależności od mocy mixokreta, transport może odbyć się na różne odległości lub nawet wysokości.

Bardzo szybko wykonuje się wylewki maszynowe przy użyciu mixokreta.

Zaletami wylewek betonowych są:

- duża wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne, czynniki pogodowe oraz wodę

- stosunkowo dobre właściwości przewodzenia ciepła w stosunku do ceny

- łatwa konserwacja

- możliwość zastosowania na zewnątrz budynku np. w postaci podbudowy pod schody, taras lub ścierzki ogrodowe.

Wylewki anhydrytowe Kraków

Wylewkami anhydrytowymi są wylewki bardzo podobne do betonowych jednak wykonane z użyciem odwodnionego cementu tzw. hydratu. Świetnie nadają się do uzupełnienia szczelin lub na nierówności, ponieważ dzięki swojej wodnistej konsystencji są samopoziomujące. W porównaniu do wylewek betonowych, wylewki anhydrytowe mają dużo lepszy parametr przewodzenia ciepła co sprawia, że często są wybierane na ogrzewanie podłogowe.

Zalety wylewek anhydrytowych:

- duże przewodzenie ciepła

- samopoziomowoanie

- gładka powierzchnia

- dobre docieranie w zakamarki, szczeliny i pęknięcia

- wysoka elastyczność, dzięki której nie potrzeba zbrojenia

- dużo lżejsza od wylewki betonowej

Gdzie wykonujemy wylewki w Krakowie:

Dzielnice krakowa, w których wykonywaliśmy zarówno wylewki tradycyjne betonowe jak i anhydrytowe to: Stare Miasto, Grzegórzki, Prądnik Czerwony, Prądnik Biały, Krowodrza, Bronowice, Zwierzyniec, Dębniki, Łagiewniki, Borek, Swoszowice, Podgórze Duchackie, Bierzanów, Prokocim, Podgórze, Czyżyny, Mistrzejowice, Bieńczyce, Wzgórza Krzesławickie, Nowa Huta.

Dla powyższych dzielnic Krakowa oferujemy darmowy pomiar i wycenę wykonania wylewek zarówno betonowych jak i anhydrytowych. Informujemy również, że materiał dylatacyjny otrzymujecie od nas gratis!

Zapraszamy wszystkich klientów z Krakowa do niezobowiązującego, darmowego kontaktu w celu omówienia szczegółów wykonania wylewki.